Polacy wyjeżdzają, bo z pracą coraz gorzej.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Obiecywano nam Eldordo, mamy bezrobocie, obiecywano drugą, zieloną wyspę, niedługo staniemy się wyspą bezludną.Twarde tezy ale mogą być prawdziwe.

Coraz więcej Polaków wyjeżdża z kraju w poszukiwaniu lepszego życia i godziwej pracy. Wszyscy dosłownie jednogłośnie twierdzą, że w tym kraju nie mogą mieć stanowiska, które dawałoby im wynagrodzenie adekwatne do wkładu pracy i zaangażowania. Co prawda oferty pracy pojawiają się przez cały czas, ale jest to kropla w morzu potrzeb, dosłownie kropelka wśród tego, ile miejsc pracy nam potrzeba.

 

Ci, którzy mają posadę, narzekają, że płaca jest zbyt mała, praca zbyt absorbująca, a perspektywy niewielkie. Ci, którzy mieli taką możliwość, wyjechali zagranicę w poszukiwaniu lepszego życia, ale to wcale nie gwarantuje im, że odnajdą swoje miejsce na ziemi. Oferty pracy za granicą przystosowane są albo do zwyczajnych robotników, albo do wysokiej klasy specjalistów, których nie brakuje w żadnej branży. Praca tam satysfakcjonuje nie tylko ze względu na zarobki, ale przede wszystkim na znacznie lepsze warunki socjalne.

zaloguj się:

Czytaj:

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej opracowało specjalny poradnik dla Polaków...
Biznes plan, to podstawowy dokument, który należy sporządzić przed rozpoczęciem...
W Polsce mamy prawie 16 milionów dorosłych osób, które są...
W jaki sposób wykorzystać zagraniczny wyjazd, by podszkolić swoje umiejętności...
Bezrobocie to czas, kiedy wiele osób po nieskutecznych próbach znalezienia...

najciekawsze:

Praca za granicą jest jednym z najbardziej ekscytujących sposobów na podróże długoterminowe. Nie tylko czyni to podróżowanie tańszym, ale...