Praca dorywcza-jak ją znaleźć?

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Jest wiele osób, które potrzebują pracy dorywczej a więc tylko na jakiś czas albo pracy w niepełnym wymiarze godzin. Podobnie jak z pracą stałą najlepiej jest szukać osobiście w swoim miejscu zamieszkania.

Oznacza to nie tylko wertowanie ogłoszeń w prasie, Internecie czy odwiedzanie urzędu pracy. Najważniejsze jest osobiste odwiedzanie firm. Nie warto jednak chodzić w ciemno, gdzie popadnie bo jest to bardzo czasochłonne i mało skuteczne. Najpierw trzeba więc zastanowić się gdzie i kiedy mogą być potrzebni pracownicy sezonowi. Jeśli w mieście jest przetwórnia owoców warto zajrzeć tam w sezonie letnim. Z kolei zimą w okolicy świąt warto popytać w supermarketach bo jest tam wtedy wzmożony ruch klientów.

 

Praca dorywcza może też być dostępna przy roznoszeniu gazetek reklamowych. Inne opcje to opieka nad dziećmi, odprowadzanie dziecka do przedszkola, wyprowadzanie psa, mycie okien przed świętami czy mycie grobów. Jeśli interesuje nas praca dorywcza zawsze warto poinformować o tym swoje otoczenie bo bardzo często jest tak, że ktoś znajomy będzie coś wiedział o wolnych miejscach i nas o tym poinformuje.

zaloguj się:

Czytaj:

Wysyłamy dziecko na tematyczny obóz. Czym się kierować? Każdy rodzic wie,...
Najmniej zaangażowani są Azjaci – jedynie 6%, najbardziej mieszkańcy antypodów...
Internet pomaga nam już w niemal każdej dziedzinie życia. Jest...
Praca stanowi bardzo ważną część naszego życia. Od tego jak...
Praca za granicą jest jednym z najbardziej ekscytujących sposobów na...

najciekawsze:

Praca za granicą jest jednym z najbardziej ekscytujących sposobów na podróże długoterminowe. Nie tylko czyni to podróżowanie tańszym, ale...