Jak wprowadzić nowego pracownika do pracy?

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Pierwsze dni pracy nowo przyjętego pracownika są bardzo ważne z punktu widzenia jego przyszłej efektywności. Od tego jak przebiegać będzie wprowadzenie pracownika zależy jego dobre funkcjonowanie w zakładzie pracy.

Pierwsze dni pracy

Na początek nową osobę trzeba przedstawić kolegom oraz zwierzchnikom. Osoba wprowadzająca powinna przybliżyć specyfikę firmy, scharakteryzować ofertę oraz oprowadzić po zakładzie. Najważniejsze jednak jest jasne wskazanie obowiązków danej osoby. Każdy nowy pracownik musi wiedzieć za co odpowiada oraz czyje polecenia w pierwszej kolejności powinien wykonywać. Na samym wstępie nie należy przytłaczać pracownika nadmiarem wiedzy czy obowiązków.

 

Trzeba też wykazać wyrozumiałość gdyż wiadomo, że każdy nowy na początku popełnia liczne błędy. Pracodawcy często już na wstępie wprowadzają stresującą atmosferę i wpędzają nowych pracowników w poczucie winy gdy ci przez niewiedzę i brak doświadczenia spowodują jakieś straty w firmie. Należy unikać takiego traktowania a zamiast tego w razie popełnienia błędu należy okazać wsparcie i zrozumienie. Każdy przełożony powinien również pamiętać, że praca w początkowym etapie jest bardzo ważna, bo jeśli pracownik nabierze złych nawyków to prawdopodobnie będzie tak pracował już przez cały czas.

zaloguj się:

Czytaj:

Dzięki współpracy polskiej i brytyjskiej policji udało się rozbić gang...
Zagraniczny rynek budowlany jest niezwykle chłonny, jeśli chodzi o przyjmowanie...
Każdego roku dyskusje przed ustaleniem nowej płacy minimalnej wzbudzają spore...
Jeśli chcesz wyjechać do pracy do Holandii, musisz wiedzieć, że...
Dziecko chce nowy rower, a Ty nie masz pieniędzy? Weź...

najciekawsze:

Praca za granicą jest jednym z najbardziej ekscytujących sposobów na podróże długoterminowe. Nie tylko czyni to podróżowanie tańszym, ale...