Jak nie należy pisać CV?

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Składanie życiorysu potocznie zwanego CV podczas starania się o pracę dawno już stało się standardem. Osoby poszukujące pracy często jednak nie zdają sobie sprawy z tego jak ważny jest wygląd oraz zawartość takiego CV.

CV

Praca jest dzisiaj towarem deficytowym dlatego trzeba się naprawdę postarać aby ją zdobyć. Jednym z najpowszechniejszych błędów jest przedstawianie CV które jest skopiowane z internetowego szablonu. Przez ręce pracodawców przewijają się setki życiorysów dlatego są oni w stanie od razu wychwycić te, stworzone jak najmniejszym kosztem. Taki kandydat od razu stwarza wrażenie leniwego. Niedopuszczalne są także błędy ortograficzne czy niechlujnie stworzony życiorys. Tekst musi być wyrównany, z akapitami i pogrubieniami. Jeśli pracodawca jest osobą wykształconą od razu rzucą mu się w oczy takie uchybienia jak podwójna spacja czy zaczynanie zdania z małej litery. Tego typu błędy w zasadzie dyskwalifikują kandydata do pracy biurowej. W CV należy koniecznie zawrzeć dane osobowe, wiek i możliwości kontaktu. Bardzo ważny jest przebieg wykształcenia oraz pracy zawodowej. Warto także dodać uprawnienia, skończone kursy i umiejętności społeczne. Na koniec nadmieniamy jakie mamy zainteresowania oraz umieszczamy informacje o ochronie danych osobowych. Przedstawiając przebieg kariery zawodowej należy pomijać prace bardzo krótkie oraz te wykonywane bez umowy. Jeśli doświadczenie zawodowe jest bardzo bogate można wykazać jedynie te prace, które dały doświadczenie przydatne do wykonywania pracy o którą się aktualnie staramy.

zaloguj się:

Czytaj:

Ten zawód to idealne rozwiązanie dla osób kreatywnych i pomysłowych,...
Dla jednych wakacje to czas beztroskiego wypoczynku. Dla innych miesiące...
Pierwsze dni pracy nowo przyjętego pracownika są bardzo ważne z...
Praca stanowi bardzo ważną część naszego życia. Od tego jak...
Dla osób ubiegających się o pracę, rozmowa kwalifikacyjna jest zawsze...

najciekawsze:

Praca za granicą jest jednym z najbardziej ekscytujących sposobów na podróże długoterminowe. Nie tylko czyni to podróżowanie tańszym, ale...