Dlaczego Polacy chętnie wyjeżdżają do Wielkiej Brytanii?

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Wielka Brytania od początku ostatniej fali emigracji była jednym z ulubionych celów Polaków. Początkowo ludzie wyjeżdżali tam głównie ze względu na znajomość języka i stosunkowo niedużą odległość od kraju. Z czasem emigracja w tym kierunku zaczęła przybierać na sile dzięki temu, że osoby, które już tam były przyciągały kolejnych Polaków.

Anglia

Jest to popularny kierunek emigracji głównie z uwagi na niskie bezrobocie i dużą liczbę wolnych miejsc pracy. Polak, który przyjedzie do tego kraju i zarejestruje się w tamtejszej agencji zatrudnienia najdalej za kilka dni otrzymuje ofertę pracy. Angielskie płace nawet te minimalne są na tyle wysokie, że pozwalają na godne życie. Wielka Brytania ma także bardzo rozbudowany system opieki socjalnej dzięki czemu stosunkowo łatwo można otrzymać zasiłek dla bezrobotnych, dopłatę do mieszkania i zasiłek na dzieci. Polacy cenią sobie Wielką Brytanię także za różnorodność kulturową, tolerancję, proste prawo i sprawnie funkcjonujące sady oraz urzędy. Kraj ten jest również atrakcyjny turystycznie. Blisko jest stąd do Hiszpanii czy Francji i co najważniejsze pracującego tam Polaka stać na zagraniczne wakacje.

zaloguj się:

Czytaj:

Wyjeżdżając za granicę w celach zarobkowych, warto przygotować się na...
Coraz to częściej zdarza się iż znajdujemy ciekawą ofertę pracy...
Obecnie pracodawcy coraz częściej zatrudniają pracowników na podstawie umów zleceń.
Każdy, kto pracuje na etacie w ściśle określonych godzinach i...
W Polsce mamy prawie 16 milionów dorosłych osób, które są...

najciekawsze:

Praca za granicą jest jednym z najbardziej ekscytujących sposobów na podróże długoterminowe. Nie tylko czyni to podróżowanie tańszym, ale...