Analiza zagrożeń, a biznes plan.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Spośród wielu elementów każdego biznes planu a szczególnie biznes planu kierowanego do urzędu pracy, szczególnie istotnym działem jest analiza zagrożeń dla istnienia naszej przyszłej firmy. Taki dział przez wiele osób traktowany jest dość lekko. Nie jest to zaskakujące, ale na pewno błędne.
zagrozenia
Takie traktowanie działu związanego z analizą zagrożeń istnienia naszej przyszłej firmy, to normalne działanie w chwili, gdy chcemy działać i jesteśmy optymistycznie nastawieni do działania. Oczywiście nie widzimy negatywnych stron biznesu, koncentrując się wyłącznie na pozytywnych, a więc tych, na których nam szczególnie zależy.

Aby pozytywy prowadzenia działalności gospodarczej się pojawiły, trzeba jednak chłodno ocenić szanse istnienia firmy. Spokojnie spróbować określić co nam grozi, jakie przeszkody możemy napotkać na drodze do sukcesu firmy. Oczywiście należy tutaj spojrzeć na konkurencję i jej działania, ale nie tylko. Warto spojrzeć na przyszła firmę szerzej i spróbować określić na przykład jakie konsekwencje dla naszej firmy może przynieść kryzys, likwidacja zakładu, do którego obok naszej firmy podążają setki pracowników, a więc potencjalnych klientów, należy określić w miarę możliwości wszystkie zagrożenia.

Oczywiście warto nie tylko określać zagrożenia, ale dodatkowo spróbować określić metody ich pokonania. Potrzebne jest to z dwóch powodów – jest krytycznie ważne dla istnienia naszej firmy, ale również jest istotne ze względu na perspektywę otrzymania dotacji. Nie ma wątpliwości, że urząd pracy wytknie nam brak w biznes planie takiego rozdziału czy też zbyt pobieżną analizę problemu zagrożeń firmy.

Taki biznes plan, na pewno oceniony będzie lepiej, a my przy okazji zyskamy wiedzę na temat tego jak działać w chwili, gdy przykre sytuacje w życiu firmy się zdarzą.

zaloguj się:

Czytaj:

Coraz więcej osób dostaje tzw. umowy śmieciowe, dzięki którym pracodawcy...
Praca za granicą jest jednym z najbardziej ekscytujących sposobów na...
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej opracowało specjalny poradnik dla Polaków...
Wysyłamy dziecko na tematyczny obóz. Czym się kierować? Każdy rodzic wie,...
Obecnie na polskim rynku ciężko jest znaleźć pracę, która odpowiadałaby...

najciekawsze:

Praca za granicą jest jednym z najbardziej ekscytujących sposobów na podróże długoterminowe. Nie tylko czyni to podróżowanie tańszym, ale...