Sposoby na dodatkowe zyski dla niepracującej mamy.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Młode mamy, które nie mają w pobliżu rodziców czy teściów często wraz z urodzeniem dziecka zmuszone są do zawieszenia aktywności zawodowej. Jest to bardzo trudna sytuacja bo rodzina zostaje wówczas z jedną pensją na utrzymanie. Państwo polskie niespecjalnie wspomaga polskie rodziny dlatego młode mamy muszą radzić sobie same.

kobieta laptop praca

Aby wspomóc domowy budżet warto więc poszukać źródeł dodatkowych dochodów. Jest sprawą oczywistą, że mama opiekująca się dzieckiem nie może podjąć się pracy w określonych godzinach. Niewskazane jest także podejmowanie zleceń, które trzeba wykonać na określony czas bo jak wiadomo przy dziecku niczego nie można zaplanować. Trzeba więc poszukać takich zajęć które będzie można wykonywać pomimo posiadania malucha pod opieką. Dobrym pomysłem jest na przykład łączenie opieki nad własnym dzieckiem z odpłatnym zajmowaniem się innym dzieckiem.

 

Poza tym mamy mogą uzyskać dodatkowe dochody sprzedając na aukcjach niepotrzebne przedmioty, zabawki czy ubrania z których wyrosło dziecko. Warto także korzystać z dobrodziejstw pracy zdalnej. Gdy dziecko śpi wieczorem albo w czasie gdy w domu jest mąż młoda mama może w niewielkim wymiarze czasowym zająć się różnymi pracami internetowymi. Może to być pisanie artykułów, tłumaczenia czy programy partnerskie. Dwie godziny dziennie często okazują się być wystarczające do tego aby zarobić kilkaset złotych w skali miesiąca.

zaloguj się:

Czytaj:

Biznes plan, to podstawowy dokument, który należy sporządzić przed rozpoczęciem...
Szwajcaria jako państwo federacyjne, składa się z 26 kantonów i...
Składanie życiorysu potocznie zwanego CV podczas starania się o pracę...
Coraz więcej osób dostaje tzw. umowy śmieciowe, dzięki którym pracodawcy...
Coraz to częściej zdarza się iż znajdujemy ciekawą ofertę pracy...

najciekawsze:

Praca za granicą jest jednym z najbardziej ekscytujących sposobów na podróże długoterminowe. Nie tylko czyni to podróżowanie tańszym, ale...