Praca we Francji, państwo gdzie pracować można bez zezwoleń.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

francja Eifla

Francja stanowi jedno z największych państw Unii Europejskiej, zarówno pod względem obszarowym jak urbanistycznym. Jako kraj bardzo otwarty na członków UE, można bez żadnego problemu przemieszczać się po Francji.  Jest państwem gdzie nie ma potrzeby meldunku, czy też potrzeby uzyskania wizy. Wyjątkiem jest to jeśli szukamy pracy ponieważ tylko wtedy możemy ją otrzymać. Jest to jeden z warunków aby uzyskać zatrudnienie.

Obowiązkowi meldunku podlegamy wtedy jeśli chcemy: zarejestrować samochód, założyć konto w banku, założyć kartę kredytową, lub inne czynności. Musimy dysponować dokumentem potwierdzającym adres zamieszkania.  Adres zamieszkania możemy poświadczyć takimi dokumentami jak: rachunek za prąd czy gaz, rachunek za telefon stacjonarny,  rozliczenie podatkowe, rachunek za czynsz, polisę ubezpieczenia mieszkania.

Od  lipca 2008 roku Polacy do pracy mają takie same prawa jak Francuzi, oznacza to że posiadamy takie same prawa i obowiązki  wynikające z francuskiego kodeksu pracy oraz innych regulacji np. w zakresie ubezpieczenia społecznego, i  nie mamy obowiązku posiadania zezwolenia na pracę.

Każdy Polak mieszkający we Francji ma prawo również na rejestracje w francuskim urzędzie pracy.  Jednak istnieje grupa pewnych zawodów które są regulowane prawnie,  dlatego zawody takie jak adwokat,  radca prawny, księgowy podlega regulacją prawnym. I przed wyjazdem należy sprawdzić to pod  adresem strony internetowej www.education.gouv.fr/sup/default.htm.

Pracy możemy szukać  na kilka sposobów pierwszy  z nich to obserwować oferty na licznych portalach. Drugi to poszukiwać pracy na portalu Mobilności Zawodowej  http://ec.europa.eu/eures lub w Wojewódzkich Urzędach Pracy.

zaloguj się:

Czytaj:

Osoby poszukujące pracy często robią ten błąd, że składają swoje...
Podobno statystyczny Polak zmienia pracę dopiero wtedy, kiedy musi. Jest...
W obecnych czasach praktycznie nikt nie może być absolutnie pewien...
Szukanie pracy to stresujące i bardzo trudne zajęcie, z którym...
Dobra niania to skarb. Jakie cechy musi posiadać, aby mieć...

najciekawsze:

Praca za granicą jest jednym z najbardziej ekscytujących sposobów na podróże długoterminowe. Nie tylko czyni to podróżowanie tańszym, ale...