Profesjonalne CV w kilku krokach.

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Aby znaleźć dobrą pracę, samo bycie wybitnym specjalistą nie wystarczy. Należy umieć zaprezentować siebie, wyróżnić się z tłumu. Dokonać tego pomoże odpowiednie CV.

Ilu jest na świecie rekruterów – tyle istnieje porad na temat wyglądu i zawartości dobrego CV. Wszyscy jednak zgadzają się co do jednego – życiorys przyszłego pracownika powinien być z jednej strony treściwy, a z drugiej – zwracający uwagę. Tak, by z tysiąca aplikacji innych kandydatów została zauważona właśnie Twoja. Jak to zrobić?

kobieta - CV

O czym należy pamiętać

 

Najpierw przygotuj treść. Zastanów się, jakim doświadczeniem chcesz się pochwalić przed przyszłym pracodawcą. W ideale, każde CV powinno być tworzone pod konkretną ofertę pracy. Zgodzisz się chyba, że niekoniecznie jest sens wspominać o doświadczeniu w roznoszeniu ulotek, jeśli kandydujesz na stanowisko managera w banku?

Kiedy już rozpiszesz rok po roku swoje doświadczenie zawodowe, przejdź do umiejętności. Opisz, które znasz języki obce i w jakim stopniu zaawansowania, jakie programy komputerowe obsługujesz i jaką masz dodatkową wiedzę, będącą atutem na danym stanowisku.

Często w życiorysie kandydaci do pracy wyliczają swoje hobby. Jeśli masz ciekawe – opisz i Ty! Wystrzegaj się jednak banałów. Każdy w dzisiejszych czasach lubi czytać książki, oglądać filmy i robić zdjęcia.

Skoro masz już treść swojego CV, zadbaj o formę. Nie wyliczaj cech i doświadczenia zawodowego przycinek po przycinku. Zwarty tekst zmęczy oczy czytającego, więc zrezygnuje on z dalszej lektury. Informacje powinny być zamieszczane w oddzielnych, wyróżnionych graficznie, blokach tematycznych: dane osobowe, wykształcenie, przebieg kariery, zdobyte doświadczenie zawodowe, zainteresowanie. Na końcu CV koniecznie umieść zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

 

To pomoże

 

Za dużo tego do zapamiętania? Faktycznie, tworzenie dobrego życiorysu jest procesem czasochłonnym. Uprościć sobie pracę możesz dzięki wzorom CV dostępnym w sieci. Możesz sprawdzić jak wyglądają przykładowe aplikacje i dopasować treść do własnych potrzeb.

Możesz również skorzystać z kreatora CV. W tym wypadku strona internetowa udostępnia gotowe wzory, do Ciebie należy tylko wpisać dane i wkleić zdjęcie. I też nie zawsze, bo np. recrutizer.pl maksymalnie upraszcza proces przygotowania życiorysu. Do kreatora CV dostępnego na stronie można importować swoje dane z Linkedln, dzięki czemu czas tworzenia życiorysu ograniczysz do kilkudziesięciu sekund. Kreator pozwala również tworzyć CV w różnych językach i innym kształcie – bądź to konserwatywne jednostronicowe, portfolio, jak i wersję website. Gotowy życiorys możesz opublikować w mediach społecznościowych i na stronie internetowej.

zaloguj się:

Czytaj:

Jeśli chcesz wyjechać do pracy do Holandii, musisz wiedzieć, że...
Dziecko chce nowy rower, a Ty nie masz pieniędzy? Weź...
Obecnie na polskim rynku ciężko jest znaleźć pracę, która odpowiadałaby...
Każdy z nas ma wiele zalet. Wiedzą o tym nasi...
Tworzenie biznes planu do urzędu pracy, to działanie, które czeka...

najciekawsze:

Praca za granicą jest jednym z najbardziej ekscytujących sposobów na podróże długoterminowe. Nie tylko czyni to podróżowanie tańszym, ale...