Jak przygotować się do zagranicznego wyjazdu do pracy?

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

Wyjazd za granicę może być ekscytującym przeżyciem i świetnym doświadczeniem. Jeśli jednak odpowiednio się nie przygotujesz może stać się wyłącznie niemiłym wspomnieniem.
Przede wszystkim postaraj się wszystko co możliwe, zorganizować jeszcze przed wyjazdem. Dlatego spróbuj znaleźć pracę, najlepiej z zakwaterowaniem i wyżywieniem na początek. Jeżeli to się nie uda, mieszkanie również załatw zanim opuścisz Polskę. Tutaj masz jeszcze szansę na spokojnie porównać oferty, zdecydować, która będzie najtańsza, a jednocześnie w miarę komfortowa. Kiedy już wyjedziesz, będziesz mieć na głowie tak wiele, że dodatkowy problem, na dodatek tak istotny jak nocleg, nie jest Ci potrzebny.


Naturalnie nie możesz pozwolić sobie na wyjazd bez pieniędzy. Rzecz jasna, powinieneś zorganizować wszystko w taki sposób, by wydać ich jak najmniej, jednak warto je mieć na wypadek nieprzewidzianych sytuacji. Choćbyś niezwykle się starał, Twój pracodawca może okazać się oszustem, warunki mieszkalne mogą być złe, a wyżywienie niedostateczne. Musisz więc zabrać ze sobą wystarczająco dużo oszczędności, by na własną rękę móc przeżyć pierwszy miesiąc lub wrócić do kraju, kiedy sytuacja stanie się naprawdę napięta.

 

Nie powinieneś wyjeżdżać w pojedynkę. Najlepiej namówić kilku znajomych, a nawet jeśli to się nie uda, poszukaj na portalach, z pewnością odszukasz kogoś kto dołączy do Ciebie, zawsze lepiej mieć Polaka po swojej stronie. Jeśli natomiast ruszasz do pracy z rodziną czy bliskimi, upewnij się, że wszyscy mogą liczyć na zatrudnienie, na miejscu może okazać się, że nie dasz rady utrzymać w pojedynkę przykładowo dwóch osób.


Gdy wiesz już gdzie pracujesz, a mieszkanie zapewnione masz zupełnie w innym miejscu, oblicz koszty dojazdu do miejsca pracy, a przede wszystkim dowiedz się w jaki sposób w ogóle możesz się do niego dostać. Porównaj różne możliwości. Przed wyjazdem koniecznie zakup odpowiednie pomoce, takie jak rozmówki językowe, słownik oraz mapę miejsca, do którego się wybierasz. Nie lekceważ tego nawet jeśli dość dobrze znasz język. Oprócz tego musisz pamiętać o zgromadzeniu wszelkich niezbędnych numerów i adresów, na przykład do ambasady czy konsula RP. Spróbuj znaleźć też ośrodki pomocy w danym mieście i na wszelki wypadek spisz dane.

 

Zabierz ze sobą wszelkie potrzebne dokumenty, by na miejscu nie okazało się, że czegoś brakuje i pamiętaj uaktywnić roaming, który pozwoli Ci utrzymać kontakt z bliskimi w kraju, co w trudnych chwilach może okazać się zbawienne.piec wsadowy
Piec wsadowy posiada system modułowy, który pozwala na kompletowanie pieców w sześciu różnych wymiarach z wysokimi lub niskimi komorami.
 • m-jackowski.pl
 • System reklamy Test

  zaloguj się:

  Czytaj:

  Średnia krajowa w poszczególnych województwach - mazowieckie 5400 brutto, małopolskie -...
  Obiecywano nam Eldordo, mamy bezrobocie, obiecywano drugą, zieloną wyspę, niedługo...
  Bezrobocie to czas, kiedy wiele osób po nieskutecznych próbach znalezienia...
  Każdego roku dyskusje przed ustaleniem nowej płacy minimalnej wzbudzają spore...
  W Polsce mamy prawie 16 milionów dorosłych osób, które są...

  najciekawsze:

  Nie mówią prawie nic, bezradnie patrzą w krąg wyblakłym wzrokiem swym… Choć mogą forsę mieć, to przecież biedni są, bo...
  ;