Praca na umowę zlecenie - zmora naszego kraju

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Coraz więcej osób dostaje tzw. umowy śmieciowe, dzięki którym pracodawcy płacą niższe podatki a pracującemu przysługuje mniej świadczeń. W naszym kraju jest to już dzisiaj standardem i nikogo nie dziwi praca na umowę zlecenie. Wiemy, że umów śmieciowych powinno być jak najmniej, ale nie zmienia to faktu, że nic się w tym kierunku nie robi.

umowa zlecenie

Pracodawcy chcą jak najbardziej okroić koszty prowadzenia działalności gospodarczej i preferują pracownika taniego, takiego, za którego nie będzie trzeba dużo odprowadzać, który nie zgarnie zbyt wysokiej pensji a jednocześnie wykona dobrą, opłacalną dla pracodawcy pracę. To jest już standard, chcielibyśmy, aby to się zmieniło, ale niestety społeczeństwo nie może samo tych zmian dokonać Taki już mamy ustrój. Państwo, w którym pracodawcy wykorzystują pracowników wedle zasada prawa. Nadzieje, że to się zmieni są nikłe, choć rząd deklaruje podjęcie kroków w tym kierunku. Póki co można tylko czekać na lepsze jutro z nadzieją, że ktoś w końcu się za to weźmie i postawi nasz system prawny do pionu, tak jak jest to w innych krajach. W Polsce takie rzeczy tylko w Erze niestety. Umowy śmieciowe zalewają nasz rynek na dobre.

Nowi ministrowie ciągle deklarują zmianę sytuacji, ale mało się w tym kierunku robi, właściwie nic i to jest najgorsze. W dzisiejszych czasach praca za marne grosze jest rzeczą standardową, której nikt się zbytnio nie dziwi, taki mamy kraj i politycy nie zastanawiają się, jak żyje się w ich państwie, a szkoda, bo czasem warto byłoby o tym pomyśleć.

zaloguj się:

Czytaj:

Młode mamy, które nie mają w pobliżu rodziców czy teściów...
Otwarcie granic, kryzys gospodarczy, rosnące bezrobocie i niski poziom płac...
Z badań GUS wynika iż Polacy coraz częściej w celach...
Aby starać się o zasiłek dla bezrobotnych w Holandii trzeba: *w...
Bezrobocie to bardzo trudny czas dla każdego człowieka. Nieprzyjemna jest...

najciekawsze:

Praca za granicą jest jednym z najbardziej ekscytujących sposobów na podróże długoterminowe. Nie tylko czyni to podróżowanie tańszym, ale...